ترکیب رنگ مو برای موهای سفید

رفع زردی مو مش شده
رفع زردی مو رنگ شده
مهر ۱۶, ۱۳۹۸
مدل مو زیر روسری
مدل مو زیر روسری
آبان ۴, ۱۳۹۸
Show all
رنگ کردن موهای سفید

سفید شدن موها معضلی است که در بعضی افراد از سنین نوجوانی و جوانی نیز اتفاق می افتد. راهکار های زیادی جهت رفع این مشکل وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به مباحثی پیرامون رنگ کردن موهای سفید وهمچنین ترکیب رنگ مورد استفاده برای این موها بپردازیم.

رنگ مو برای مو های سفید

 

روند سفید شدن موها

تغییر رنگ ریشه ی مو و تبدیل شدن موها از رنگ های تیره به سمت سفید و خاکستری، یک امر عادی و قابل پیش بینی است. سفید شدن مو دلایل عمده ای دارد، از قبیل:

 1. ژنتیک و وراثت: یکی از بزرگترین دلایل سفید شدن مو در دوران نوجوانی و جوانی عامل وراثت و ژنتیک شناخته شده است. سفیدی مو در این سنین به علت از دست رفتن رنگدانه های مشکی و تیره ی مو می باشد.
 2. اختلالات هورمونی: عدم تعادل در ترشحات به هنگامِ هورمون های غدد هیپوفیز و هیپوتالاموس وکمبود برخی ویتامین ها و املاح معدنی بدن در سنین رشد و بلوغ  حتی بعد تر این دوران می تواند عاملی  مهم جهت سفید شدن موها به صورت ناگهانی باشد.
 3. مواد شوینده: در ساختار بعضی از شامپو های موجود در بازار ترکیب هایی وجود دارد که سبب آسیب به ریشه ی مو و در نتیجه سفید شدن رنگدانه های موجود در مو شود. بهتر است برای حفظ سلامت موهایتان دقت بیشتری به برند و ترکیبات موجود در شامپوی مورد نظر داشته باشید.
 4. رنگ کردن مکرر موها: سفید شدن مو در بعضی از افراد می تواند به علت رنگ کردن مکرر مو و عدم استفاده از رنگ های مرغوب باشد. سفید شدن مو آسیبی است که پس از گذشت دوره های طولانی حادث می شود نه با یکبار رنگ کردن.
 5. استرس و اضطراب: روانشناسان و پزشکان متخصص معتقد اند که یکی از عمده ترین دلایل سفید شدن مو ها بروز یک شوک عصبی و یا اضطراب ناگهانی است. در برخی موارد تاثیر این شوک ها به قدری زیاد است که می تواند علاوه بر سفید شدن مو سبب ریزش سکه ای مو ها نیز شود.

راهکار هایی برای بهتر رنگ شدن موهای سفید

رنگ کردن موهای سفید معمولا به سادگی قابل انجام نیست. برای رنگ گرفتن بهتر این موها لازم است چندین نکته ی ساده اما مهم را در نظر داشت، (البته افرادی که به دنبال آموزش تخصصی تر هستند می توانند که دوره آموزش رنگ مو را به صورت حرفه ای بگذرانند.) این موارد عبارت اند از:

رنگ موی مادر ها

 

 1. استفاده از شامپو مخصوص رنگ کردن موهای سفید: این روش مخصوص افرادی است که تعداد موهای سفید آنها قابل شمارش نمی باشد و اکثر ریشه های مو سفید شده اند. در این روش شما می بایست یک پیمانه شامپو را به همراه یک پیمانه پودر دکلره و به همین میزان اکسیدان ۶ درصد را با یکدیگر خوب مخلوط کرده و سپس این ترکیب را به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی مو هایتان بگذارید و به خوبی ماساژ دهید تا این ترکیب به تمامی ریشه های مو و ساقه های آن نفوذ کند. سپس موها را به خوبی آبکشی نمایید و رنگ مورد نظر را بدون هیچگونه نگرانی روی موها قرار دهید.
 2. استفاده از روش مردانساژ: واژه مردانساژ در لغت به معنای باز کردن پولک ها از روی موهای سفید است. در این روش می بایست مقداری از اکسیدان شماره ۲ را روی قسمت های سفید شده مو قرار دهید و بعد از گذشت ۱۵ دقیقه اکسیدان را از روی موها تمیز کنید. حال موهای شما آماده ی رنگ شدن می باشند. این روش مخصوص موهایی است که کمتر از بیست درصد ریشه های مو سفید شده اند.
 3. استفاده از رنگ هایی با درجه ای روشن تر: اگر با مشکل سفید شدن تدریجی مو ها مواجه اید، بهتر است قبل از اقدام به رنگ کردن مو، یک درجه روشن تر از رنگ مورد نظرتان را به کمک برس روی موهای سفید شده بمالید. پس از گذشت مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بدون اینکه موها را خیس کنید و شستشو دهید، همان رنگ یک درجه روشن تر از رنگ دلخواه را با اکسیدان شماره ۱ مخلوط کره و روی مو ها قرار دهید. پس از گذشت مدت زمان ۳۰ الی ۳۵ دقیقه می توانید موها را آبکشی نمایید و نگران رنگ نگرفتن قسمت های سفید نباشید.

ترکیبات مورد استفاده برای رنگ کردن مو های سفید

در هنگام رنگ کردن مو های سفید بعد از اینکه ده دقیقه موها را با اکسیدان ماساژ دادید بهتر است، رنگ موهای شماره ۴ و ۵ را از گروه صفر و همچنین رنگ مو های شماره ی ۳ و۴ را از گروه صفر به همراه مقداری اکسیدان ۹ درصد روی موهایتان قرار دهید، سپس با کمک فرمول های ترکیب رنگ ها موها مو هایتان را رنگ بزنید و پس از گذشت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه آنها را کاملا بشویید و رنگ موی دلخواه خود را مشاهده نمایید.

بهتر است جهت رنگ شدن آسان تر مو های سفید از رنگ هایی استفاده کنید که در تناژ رنگی خود رنگ های قرمز و طلایی بیشتری داشته باشند زیرا این رنگ ها به رنگ های گرم معروف اند. پوشش دهی رنگ های گرم چندین برابر بیشتر از دیگر رنگ ها می باشد.
این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که برای بهتر یک دست رنگ شدن مو های سفید می بایست  ترکیب رنگ موی دلخواه را کمی غلیظ تر از حالت عادی و با اکسیدان ۶ درصد تهیه و استفاده نمایید. علاوه بر رعایت این موضوع بهتر است عمل رنگ کردن مو ها را از جلوی سر آغاز کرده زیرا تعداد مو های سفید شده ی این قسمت ها بیشتر است و با این کار فرصت بیشتر جهت رنگ گرفتن به این موها داده می شود.


رنگ مو


چند نکته ی اساسی در رابطه با رنگ کردن موهای سفید

 • اگر موهای سفید شما حدود ۲۵ درصد کل مو های سرتان را در بر می گیرد، برای رنگ کردن بهتر این موها می بایست یک چهارم رنگ اصلی را با سه چهارم رنگ فانتزی مخلوط کرده و استفاده نمایید.
 • اگر موهای شما دارای ۵۰ درصد سفیدی می باشد، می بایست در ترکیب رنگ موی مورد نظرتان ۵۰ درصد رنگ اصلی و ۵۰ درصد رنگ فانتزی به کار ببرید.
 • اگر مو های شما دارای ۷۵ درصد سفیدی باشد می بایست از سه چهارم رنگ اصلی و یک چهارم رنگ فانتزی در ترکیب رنگ موی مورد نظر استفاده کنید.
 • حال اگر مو هایتان صد در صد سفید است می بایست کاملا از رنگ های اصلی استفاده کرده. دقت کنید که رنگ مورد استفاده باید یک درجه تیره تر از رنگ دلخواهتان باشد.
0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما آنلاین هستیم، تماس بگیرید + -

سالن زیبایی سمر یگانه
026-34212651
پاسخگویی از ۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

تلگرام اینستاگرام