کوتاهی مو

میکروپیگمنتیشن
میکروپیگمنتیشن
دی ۱, ۱۳۹۸
اضافه کردن مو به مژه
اکستنشن مژه
بهمن ۱۰, ۱۳۹۸
Show all
کوتاهی مو

چنانچه مدل های کوتاهی مو به درستی انتخاب بشود، تغییرات زیادی در چهره ی شما ایجاد می شود ولی بهتر است در زمان انتخاب مدل، حساسیت های لازم را داشته باشید تا بتوانید تغییرات مثبتی را در چهره ی خودتان ایجاد نمایید. ما در مقاله ی زیر به بررسی انواع مدل های کوتاهی مو می پردازیم.

از کجا بفهمیم که موی کوتاه به ما می آید؟

خیلی از افراد به مدل های کوتاهی مو علاقه دارند ولی ریسک نمی کنند. چرا که آن ها می ترسند با کوتاه کردن موهایشان زشت شوند. شما با استفاده از یک روش ساده می توانید متوجه شوید که موی کوتاه بهتان میاد یا نه.

برای این کار شما باید مدادی را به صورت افقی زیر چانه ی خود قرار دهید و سپس خط کشی را به صورت عمودی زیر گوشتان بگذارید. به گونه ای که زاویه ی ۹۰ درجه ایجاد شود. شما خط کش را از انتهای گوش تا مداد گذاشته و سپس اندازه گیری می کنید.

چنانچه حاصل کمتر از پنج و نیم سانت بود، موی کوتاه به شما میاد و برای شما مناسب است. ولی اگر حاصل بیشتر از این عدد بود، موی کوتاه مناسب شما نیست و بهتره که موهای خودتان را به صورت بلند نگه دارید.

از کجا بفهمیم موی کوتاه به ما میآید؟

 

مدل کوتاهی موی جدید

موها جزء مهم ترین اصول در زیبایی چهره به حساب می آیند. پس بهتر است که مدل مویتان را با توجه به حالت چهره و دیگر ویژگی های ظاهریتان انتخاب نمایید.

کوتاهی مو برای آن خانم هایی که به دنبال تغییر چشمگیر صورتشان هستند بسیارمناسب است. همچنین بیشتر خانم ها در فصولی مثل تابستان از مدل های کوتاه برای موهایشان استفاده می کنند. چنانچه مدل کوتاهی موی شما به درستی و با دقت انتخاب بشود، زیبایی خاصی به موهای شما داده می شود. همچنین چهره ی شما زیباتر هم دیده می شود.

چنانچه شما از آن دسته افرادی هستید که گردن کوتاهی دارند، مدل موی کوتاه برایتان بسیار مناسب است. چرا که بدین طریق مقداری از گردنتان مشخص شده و این به زیباتر شدن شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : نمونه کار مو

حالت های مختلف چهره

اشخاص مختلف صورت های متفاوتی را دارند. عموما این شکل ها به ۶ دسته ی زیر تقسیم می شود:

  • کشیده
  • مربعی
  • بیضی
  • گرد
  • قلبی
  • لوزی

گفتنی است مدل های مختلف کوتاهی مو برای صورت های لوزی و بیضی شکل مناسب است.

ویژگی های خاص چهره ی خود را برجسته نمایید

کوتاهی های زیادی وجود دارند که می توانند به چهره ی شما بیایند، ولی باید بدانید که از کجا بایستی شروع کنید. قاعده ی اصلی پیدا نمودن مدل موی مناسب با چهره، برجسته نمودن بهترین ویژگی های چهره ی شماست.

تقریبا تمام مدل های مو برای همه ی صورت ها مناسب است. مدل موی باب، چتری، مدل پیکسی، مدل کوتاه کوتاهی تا قسمت سرشانه ها همگی از مدل موهایی هستند که برای همه ی شکل های صورت مناسبند. اگر در دلتان، کوتاهی خاصی را دوست دارید، حتما به آرایشگرتان بگویید. شما می توانید با همدیگر فکر کنید و مناسب ترین مدل را برای خودتان پیدا نمایید.

کوتاهی مو

بهترین کوتاهی برای صورت های کشیده، بیضی و مربعی

معمولا چهره های کشیده، لاغرتر به نظر می آیند. اگر حس می کنید که خط مویتان زیادی بالاست، از مدل های چتری استفاده نمایید. بدین طریق نه تنها صورت شما کوتاه تر می شود، بلکه توجهات همه نیز به سمت چشمان شما جلب می گردد. همچنین اگر می خواهید پهنای صورتتان زیاد بشود، بایستی موهایتان را موجدار نمایید.

چنانچه صورت بیضی شکلی دارید، سعی نمایید که با کمک چتری، توجه همه را به استخوان گونه و چشم هایتان جلب نمایید. موی چتری تقریبا برای تمامی چهره ها مناسب است. چتری می تواند صورت شما را زیبا و جذاب کند.

اگر چهره ی مربعی شکل دارید، چتری های دو قسمت صورتتتان را زیاد کنید تا بدین طریق ویژگی های صورتتان ملایم تر شود. برای این کار چتری های موج دار انتخاب مناسبی است.

چنانچه صورت مربعی شکل دارید، ممکن است که بخواهید فک کشیده تری را داشته باشید. می توانید شما از مدل های چتری پریشان استفاه کنید. همچنین بافت به شکل متلاطم یا حلقه های موج دار می تواند ظاهر زیبایی را برای موهای شما ایجاد کند.

بالا رفتن سن در خانم هایی که چهره ی مربعی دارند، کمتر نشان داده می شود. چرا که این چهره ها زاویه دارتر و عضلانی تر باقی می ماند.

صورت بیضی
صورت کشیده


بهترین کوتاهی برای صورت های گرد

چنانچه شما صورت گردی دارید و می خواهید صورتتان کشیده تر نشان داده بشود بایستی از مدلی استفاده نمایید که لایه های بلندی داشته باشد. چرا که بدین طریق صورت و گردن لاغرتر نشان داده می شود. همچنین مدل پیکسی با حجمی مناسبمی تواند ظاهر زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد. این مدل کوتاهی، با کناره های باریک و کوتاهی که دارد، می تواند صورت را باریک تر نشان بدهد.

یکی دیگر از مدل هایی که برای صورت های گرد مناسب است، مدل موی لیر است. این مدل با برش هایی که به روی مو ایجاد می کند، موهایتان را در دو سمت صورت زیاد نمایش نمی دهد. در این نوع مدل، موهای سر را به شکل لایه لایه، کوتاه می نمایند تا گردی چهره کمتر به نظر بیاد.
صورت گرد
همچنین اگر این افراد می خواهند که موهایشان زیبا بشود بایستی که موهایشان را موجدار نمایند. برای موجدار کردن موها بایستی که موهای خود را شسته و سپس آن را با حوله خشک نمایید و اجازه دهید که موها به طور طبیعی خشک شوند.

سپس موهایتان را از سمت پایین گرفته و تا بالا جمع نمایید تا موها به حالت مواج در آید. همچنین برای موجدار کردن موها می توانید از حالت دهنده هایی که در بازار وجود دارند استفاده نمایید.

بهتر است که این افراد از مدل های مصری استفاده نکنند. چرا که مدل مصری، گردی صورت را بیشتر به نمایش می گذارد.

بهترین کوتاهی برای افراد با گردن های بلند

چنانچه گردن بلندی دارید، بایستی مدل هایی را انتخاب نمایید که در آن بخشی از جلو موی شما بلند تر از قسمت پشت باشد. بدین طریق گردن شما کمی کوتاه تر نمایش داده خواهد شد.

مدل مو مخصوص گردن بلند

کوتاهی موی بلند

مدل مو می تواند عیوب چهره ی شما راپوشانده و ظاهر چهره ی شما را دگرگون کند. یکی از انواع پرطرفدار در بین خانم ها، کوتاهی موی بلند است. بهتر است هرازگاهی موهایتان را با کمک وسایلی فرم داده و بدین وسیله تغییراتی را در فرم موهایتان ایجاد نمایید.

شخصیت شناسی افراد با موهای کوتاه

طی تحقیقات انجام شده، بین بلندی و کوتاهی مو و شخصیت شناسی افراد ارتباط معنی داری وجود دارد. معمولا خانم هایی که موهای کوتاهی دارند، منطقی بوده و دوستی های بلند مدتی را با افراد دارند.

غالبا این افراد در رویارویی با مشکلات هوشمندانه عمل کرده و در مواجهه با مشکلات زندگی مقاوم تر و محکم تر هستند. همچنین این افراد پر انرژی بوده و همین امر باعث می شود که در بعضی مسائل عجولانه و بدون تفکر عمل نمایند.

شخصیت شناسی افراد با موهای نیمه بلند

طی تحقیقات انجام شده، معمولا این افراد صادق بوده و همیشه سعی می کنند که حقیقت را بیان دارند. این افراد همیشه می دانند که چگونه بین زندگی شخصیشان و کارشان ارتباط برقرار نمایند.

همچنین این افراد در هنگام تصمیم گیری به سرعت بالایی عمل کرده و بسیار شجاع هستند. از تغییرات زندگی ترسی نداشته و در بعضی موارد به طرز عجیبی خجالتی هستند.
سالن زیبایی کرج

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما آنلاین هستیم، تماس بگیرید + -

سالن زیبایی سمر یگانه
026-34212651
پاسخگویی از ۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

تلگرام اینستاگرام