رنگ کردن موی مش شده

ترکیب رنگ مو
ترکیب رنگ مو چیست؟
شهریور ۲۳, ۱۳۹۸
رفع زردی مو مش شده
رفع زردی مو رنگ شده
مهر ۱۶, ۱۳۹۸
Show all
رنگ کردن موی مش شده

در این مقاله راهکار های مختلف و کاربردی جهت رنگ کردن موی مش شده ارائه خواهد شد. شما با مطالعه ی این مطالب نکات ارزشمندی راجع به نگه داری موی مش شده و حفظ سلامت مو بیشتر خواهید دانست.

مش کردن مو به چه معناست؟

مش کردن یکی از روش های پر طرفدار رنگ کردن مو بین خانم های با سلیقه است. تفاوت مش کردن مو با رنگ کردن معمولی، این است که پس از رنگ کردن، مو های شما کاملا یک دست و یک رنگ خواهد شد؛ اما در مش کردن موی سر، با انجام اعمالی بخش هایی از مو به رنگ روشن تر از سایر موها در می آید که جلوه ی زیبایی به آرایش مو می دهد.

مش کردن مو

انواع مش کردن

مش کردن مو امروزه بسیار رایج شده است و در آرایشگاه سمریگانه این امر میسر است و یا حتی خود فرد در خانه قادر به مش کردن موی خود می باشد. به طور کلی دو روش برای مش کردن مو وجود دارد که عبارت است از:

 مش کردن مو به وسیله ی کلاه سوراخ دار

در این روش ابتدا می بایست کلاه پلاستیکی سوراخ داری را روی سر خود بکشید؛ سپس مو ها را توسط میله بافتنی از داخل سوراخ ها بیرون بکشید و رنگ مورد نظر را که اغلب رنگ های روشن و دکلره هستند روی موهای خارج شده بکشید. به این صورت با قرار گرفتن دسته های تیره و روشن مو در کنار هم جلوه خاصی به موهای شما داده می شود.

کلاه مش

مش کردن مو به وسیله فویل آلمینیوم

در این روش می بایست دسته های مو به اندازه های دلخواه تعین شود. سپس به رنگ کردن این دسته ها بپردازید. اغلب افراد تمایل دارند دسته های جدا شده را به رنگی روشن تر از رنگ پایه ی موی خود در بیاورند. بعد از رنگ کردن آنها را داخل فویل آلمینیومی بپیچید و پس از گذشت مدتی مو به رنگ دلخواه در می آید.

رنگ مو با فویل

رنگساژ چیست؟

حتما تا به حال اصطلاح رنگساژ کردن مو را شنیده اید. اغلب افرادی که مو های خود را مش می کنند، قبل از اینکه بخواهند رنگ مورد نظر را روی دسته های جدا شده ی مو قرار دهند، آنها را دکلره می کنند تا اگر درجه روشنی رنگ مورد نظر با رنگ پایه ای مو خیلی زیاد بود به مشکل برنخورند. البته تمام این موارد در دوره آموزش رنگ و مش به افراد بیان می شود. به رنگی که روی مو های دکلره شده قرار می گیرد رنگساژ می گویند.

انواع مش

متخصصان حوزه ی مو و زیبایی، انواع مش مو را بر حسب درجه و میزان تیرگی و روشنی در سه دسته کلی طبقه بندی کرده اند:

الف) مش موی هایلایت: در این مدل فرد می بایست مو های خود را به رنگ تیره درآورد؛ سپس دسته های باریکی از مو را به رنگ روشن تری نسبت به پایه رنگ کند.

مش موی هایلایت

 

ب) مش موی لولایت: برای مش کردن مو به حالت لولایت می بایست تمام مو ها را به صورت بسیار روشن و بلوند رنگ کرد؛ سپس دسته های باریکی از مو را به رنگ تیره تر از پایه مش کرد.

رنگ موی لولایت

 

پ) مش موی فریزینگ: برای تبدیل کردن مو به حالت مش فریزینگ در ابتدا می بایست مو ها را به رنگ بسیار روشن و یا بسیار تیره در آورد. اگر حالت اول را انتخاب کردید می بایست دسته های مو را به صورت بسیار تیره در آورد و اگر انتخاب شما حالت دوم است شما باید دسته های جدا شده ی مو را به رنگ بسیار روشن تبدیل کنید.

مش فریزینگ

چرا رنگ مو پس از مش دو رنگ می شود؟

حتما برای شما و یا اطرافیانتان اتفاق افتاده است که وقتی پس از یک دوره مش کردن اقدام به رنگ کردن مو کرده اید، نتوانستید به نتیجه ی مطلوب دست یابید و تمام مو ها را یک دست رنگ کنید. این مشکل به این خاطر می باشد که دسته های مو که به هنگام مش کردن به رنگ روشن و یا تیره تر از پایه ی مو تبدیل شده اند حال به سختی می شود آنها را با پایه ی اصلی مو هم رنگ کرد.

گاهی نیز ممکن است مو هایتان را مش نکرده باشید اما به هنگام رنگ کردن باز هم مو یک دست رنگ نگیرد و جلوه ی نامرتبی به مو های شما دهد. علت این امر می تواند عدم مهارت کافی فرد آرایشگر جهت رنگ کردن مو باشد و یا جنس نامرغوب رنگ موجب این اتفاق شده است. علاوه بر دلایل ذکر شده علت های دیگری همچون اختلالات هورمونی و دوره ی PMS می تواند موجب دو رنگی و یا چند رنگی مو شود.

چگونه مو های مش شده را یک رنگ کنیم؟

اگر میخواهید پس از مش کردن مو هایتان را به صورت یک دست و یک رنگ در آورید رعایت چند نکته ی ساده  اما مهم شما را به مقصودتان نزدیک تر می کند.

ابتدا توصیه می شود برای یک رنگ شدن مو ها تمام ریشه های مو را با پودر دکلره ، بلوند کنید. این عمل بهترین روش برای یک دست کردن مو ها می باشد. اگر تمایل ندارید که تمام موها را دکلره نمایید سعی کنید قسمت های تیره را جدا کرده و آن ها را دکلره کنید که امری بسیار دشوار می باشد.

اگر در هیچ صورتی تمایل به دکلره کردن مو ها ندارید؛ می بایست یک رنگ پایه با شماره ۷ یا ۸ به همراه اکسیدان ۶ درصد به تمام مو های خود بزنید. توصیه می شود مقداری واریاسیون بنفش یا دوی به ترکیب فوق اضافه کرده تا زردی مو به طور کامل حذف گردد. اگر ترس از نارنجی شدن مو هایتان را دارید، می توانید برای جلوگیری از این امر از واریاسیون آبی استفاده نمایید. بهتر است به ترکیباتی که در بالا اشاره شد، رنگ سبز زیتونی را اضافه نمایید تا از قرمز شدن قسمت هایی از مو پیش گیری شود.

در حالت کلی برای بهتر رنگ شدن موی مش شده و یک دست شدن آن بهتر است به این نکته توجه کنید که رنگ فعلی منتخبتان به گونه ای باشد که با رنگ پایه و دسته های مش شده ی مو، همخوانی و تناسب داشته باشد تا از دو رنگ شدن مو تا حد امکان جلوگیری شود.

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما آنلاین هستیم، تماس بگیرید + -

سالن زیبایی سمر یگانه
026-34212651
پاسخگویی از ۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

تلگرام اینستاگرام