رفع زردی مو رنگ شده

رنگ کردن موی مش شده
رنگ کردن موی مش شده
مهر ۱۰, ۱۳۹۸
رنگ کردن موهای سفید
ترکیب رنگ مو برای موهای سفید
مهر ۲۳, ۱۳۹۸
Show all
رفع زردی مو مش شده

در این مقاله قصد داریم توصیه هایی جهت رفع زردی مو که یکی از شایع ترین مشکلاتی است که گریبان گیر بسیاری از خانم هاست، بپردازیم. برای خیلی از افراد اتفاق می افتد که پشسس از رنگ کردن مو و ت و شوهای مکرر، رنگ شفافیت اولیه ی خود را از دست داده و به سمت رنگ های زرد، قرمز و نارنجی سوق پیدا می کند. این اتفاق ناخوشایند سبب ایجاد حس نامطلوب و همچنین در برخی موارد پشیمانی از رنگ کردن مجدد موها شده است.

با خواندن این مطلب اطلاعاتی راجع به رفع زردی مو پس از رنگ کردن، پیشگری از این موضوع و… بدست خواهید آورد.

رفع زردی مو پس از رنگ کردن

 

دلایل رزدی مو بعد از رنگ کردن

دلایل عمده ای برای زرد شدن مو پس از رنگ کردن و تغییر تناژ رنگی وجود دارد. در زیر به مهم ترین آنها اشاره ی مختصری خواهد شد:

 • از بارز ترین دلایل تغییر تناژ رنگ مو بعد از رنگ کردن می تواند عدم شناخت پایه های رنگی مو باشد. به طور مثال اگر مو ها به رنگ هایی با پایه بلوند، رنگ شوند، مشاهده می شود که پس از چند بار شستشو مو به سمت زردی می رود. بعد از رنگ کردن مو با پایه های رنگی تیره مو به سمت رنگ های قرمز کشانده می شود و بعد از رنگ کردن مو توسط پایه های رنگی متوسط تناژ رنگی مو به سمت نارنجی می گراید. با دانستن این موارد می توان از به وجود آمدن این تناژ های غیر قابل پیش بینی جلوگیری کرد.
 • یکی دیگر از مهم ترین دلایل سوق یافتن مو به سمت رنگ های زرد و نارنجی بعد از رنگ کردن می تواند عدم توجه به رنگ موی اصلی شخص باشد. به طور مثال فردی که مو های تیره و مشکی دارد، می بایست در کاتالوگ رنگ مو رنگ های نزدیک به پایه ی رنگ موی خود را انتخاب کند تا دچار تغییر رنگ نامحسوس تری شود.

رنگ مو

 • دلیل دیگر رزری مو پس از رنگ کردن می تواند عدم رعایت اصول دکلره باشد. افرادی که رنگ مو هایشان تیره می باشد، می بایست در دکلره کردن مو بسیار دقت کنند زیرا اگر این امر به درستی صورت نگیرد می تواند دلیل عمده ای بر زرد شدن رنگ مو ها گردد.
 • شستشو ی مکرر مو پس از رنگ کردن و استفاده از شامپو های سولفاتی و دارای پارابن و سیلیکون می تواند دلیل دیگری برای زرد شدن مو باشد.
 • در برخی موارد مشاهده شده است که بعضی از افراد به دلیل استفاده نکردن از کلاه استخر در هنگام شنا رنگ مو هایشان به دلیل وجود کلر موجود در آب رنگ موهایشان دچار تغییر تناژ شده است.

 

راهکار های رفع زردی مو

برای از بین بردن تناژ رنگ زرد و یا قرمز در مو های رنگ شده از روش های متعددی می توان استفاده کرد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

 • استفاده از واریاسیون

واریاسیون ها عموما سبب تیره شدن رنگ مو می شوند. استفاده از واریاسیون در فرمول رنگ مو می تواند از زردی و قرمزی مو ها بعد از رنگ شدن پیشگیری کند، که می توانید بنا به فرمول رنگ موی مورد نظرتان از واریاسیون های مناسب برای همان فرمول استفاده نمایید. اگر در حین رنگ کردن مو به این موضوع توجه نکردید و به فرمول رنگ مو هیچ واریاسیونی نیافزودید، می بایست بعد از اتمام رنگ کردن مو، به اندازه ی دو بند انگشت از واریاسیون نقره ای یا بنفش به همراه اکسیدان دوازده درصد ترکیب کنید و به صورت رنگساژ بر روی موهای خود قرار دهید.

علاوه بر مورد ذکر شده می توانید از واریاسیون آبی و خاکستری نیز برای از بین بردن و رفع زردی مو بهره بگیردید.

 • استفاده از پودر های دکلره

شما می توانید برای رفع زردی مو از انواع دکلره ها کمک بگیرید. به طور مثال اگر از دکلره ی بنفش در فرمول رنگ مو استفاده کنید، مو های شما بدون هیچ گونه تغییر رنگ پیش بینی نشده ای به سمت رنگ زرد تمایل پیدا نمی کند. اگر از پودر های دکلره ی آبی استفاده کنید هیچگاه مو هایتان به سمت رنگ نارنجی و هویجی سوق پیدا نخواهد کرد. اگر از پودر های دکلره ی سبز در ترکیب رنگ مو استفاده کنید، رنگ مو هرگز به سمت تناژ رنگ قرمز سوق پیدا نخواهد کرد.

 • استفاده از ترکیب واریاسیون با اکسیدان

یکی دیگر از روش هایی که می تواند شما را در رفع زردی رنگ مو کمک کند، می تواند استفاده از واریاسیون با اکسیدان ۶ درصد برای رفله گیری و رنگساژ باشد. در این ترکیب می بایست میزان اکسیدان سه برابر حجم واریاسیون باشد. این عمل از ایجاد رنگ های غیر قابل پیش بینی و زردی مو جلوگیری می کند.

 • استفاده از شامپوی مخصوص

یکی از اصلی ترین روش های موجود جهت رفع زردی مو می تواند استفاده از شامپو های مخصوص برای این کار باشد. این شامپو انواع مختلفی دارند که با برند های متنوعی در بازار به مشتریان عرضه می شوند. شامپو های رفع زردی با رنگ بنفشی که در ترکیب خود دارند بعد از هر بار شستشوی مو ها مقدار زیادی از رزدی مو را میگیرند؛ این امر سبب حفظ زیبایی طولانی مدت رنگ مو خواهد شد.

استفاده از شامپوی مخصوص برای بردن زردی مو

 • رفله گیری کردن موها

رفله در لغت به معنی بازتاب و انعکاس نور بر روی مو های شماست. رفله یا رنگ های مزاحم اغلب در زیر نور مستقیم قابل مشاهده اند اما در فضا های تاریک هرگز دیده نمی شوند. برای رفله گیری می توانید از شامپو های رنگساژ یا واریاسیون ها در ترکیب رنگ مو هایتان استفاده کنید.

 • رنگ کردن مجدد مو

اگر راهکار های ارائه شده در موارد بالا خیلی راهگشا نبود باید به فکر رنگ کردن مجدد موی خود باشید. عمل زرد شدن مو پس از مدتی، یک امر کاملا طبیعی می باشد و اگر از رنگ کاملا مرغوب و معتبر استفاده کرده باشید می توان گفت که این اتفاق قابل پیشگیری نیست و تنها راهکار باقی مانده رنگ کردن دوباره ی ریشه های مو می باشد.

در نهایت تیم آرایشگاهی سمریگانه امیدوار است با خواندن این مطلب و راهکار های ارائه شده، قادر به رفع زردی مو و دیگر مشکلات پیش آمده پس از رنگ کردن مو باشید.

0/5 (0 Reviews)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما آنلاین هستیم، تماس بگیرید + -

سالن زیبایی سمر یگانه
026-34212651
پاسخگویی از ۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰

تلگرام اینستاگرام